Історія

Чорно-біла фотографія. Чоловік стоїть на пагорбі. Він одягнений светр. В нього темне волосся. На його спині - місто і узбережжя. Світить сонце.Велопробіг на тандемах ідея співзасновника ГО “Інститут українських студій” Миколи Пеха, яка виникла після досвідчення ним тандемної їзди за кордоном та успішної реалізації “Пробігу заради дітей” у 2006 році Миколою та його товаришем Андрієм Максимовичем. Після раптової смерті Миколи у 2014 році, команда громадської організації вирішила реалізувати велопробіг у його пам’ять. Так, зібравши людей з усієї України, ми проїхали перші 3000 км на двох велосипедах-тандемах у 2015 році і це стало початком пригоди, яка не закінчується досі. Щорічний Велопробіг “Бачу! Можу! Допоможу!” відбудеться цього року вп’яте в Україні та вперше на міжнародному рівні.

 

Чоловік і жінка розслаблено лежать на камені. На задньому плані - озеро та баржа. Люди лежать на спині і у них закриті очі.Перший велопробіг «Бачу! Можу! Допоможу!» відбувся у 2015 році і тривав місяць, рухаючись шляхами Центральної та Західної України. Він не був запланований як щорічна подія, але позитивні відгуки учасників у 2015 році надихнули нас продовжити проект, відкриваючи нові шляхи та визначні пам’ятки на шляху. У 2015 році в штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку відбувся прем’єра документального фільму про велосипедний марафон. Фільм супроводжується тифлокоментарем, що робить його доступним для людей із порушеннями зору.

З 2015 року наші велосипедисти проїхали понад 5000 км Західною, Північною, Центральною та Південною Україною. Ми створили міцну мережу незрячих та зрячих велосипедистів з усієї України, розробили добре функціонуючу логістичну схему, що охопила мільйони українців через місцеві та національні ЗМІ. Після цього ми вирішили не тільки організувати проект в Україні, але й знайти способи відвідати та побачити інші країни.

 

Дві великі групи людей обіймають одне одного. Вони одягнені в зелені футболки з написом українською «Бачу! Можу! Допоможу!».

Нарешті, ми отримали можливість проведення велопробігу на міжнародному рівні. Співпрацюючи з організаціями «JuSev» (Німеччина), «Fundacja Kopalnia Inicjatyw» (Польща), «Інститутом українських студій» та «Боротьбою за права» (Україна), ми будемо мандрувати через 3 країни, збільшуючи обізнаність населення цих країн щодо інклюзії та безбар’єрних просторів для всіх.

 

 

 


Відео із попереднього року: